Metium to system urządzeń pomiarowych, umożliwiający aktywne monitorowanie odczytów geofonu zainstalowanych na zewnątrz maszyn pracujących na halach produkcyjnych lub miejscach występowania instalacji przemysłowych, które w środowisku występują są jako obrazy akustyczne. Umożliwia również wykrywanie anomalii występujących podczas pracy maszyn poprzez wykorzystanie sztucznej inteligencji.
ZOBACZ IRS
BLOG METIUM POBIERZ INSTRUKCJĘ POBIERZ APK WIKI NA GITHUB
W Metium dostępne jest wykrywanie anomalii urządzeń mechanicznych, których skutkiem ubocznym pracy jest wytwarzanie drgań. Dzięki możliwości montażu głowicy pomiarowej (wyposażonej w geofon) bezpośrednio na obudowie maszyny bez konieczności ingerencji w konstrukcję co niweluje ryzyko negatywnego wpływu na dalszą eksploatację urządzeń pracujących, zbierane dane posiadają dużą dokładność, przez co można określić przyczynę występowania odchyleń w pomiarach.
Urządzenie zapisujące zebrane dane pomiaru wibracji, do którego podłączona jest również głowica pomiarowa posiada również funkcje umożliwiające dostęp online do pomiarów. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość kontrolowania pracujących maszyn w sposób zdalny co pozwala na szybką reakcję użytkownika na powstałą awarię lub prognozowanie tempa zużycia podzespołów pracujących.
Mobilny program Metium pozwala użytkownikowi połączyć się z nim z pozycji komputera, smartfona, tabletu poprzez standardową przeglądarkę internetową. Program udostępnia podgląd na bieżące odczyty z geofonu, a także daje możliwość analizy zapisanych danych w zadanym okresie przedstawionych w postaci wygenerowanych wykresów.
Metium umożliwia bieżący monitoring drgań generowanych podczas pracy wnetylatorów, które odpowiadają za odprowadzenie ciepła z turbin generujących dużą ilość ciepła. Odczyty z geofonu są na bieżąco zapisywane przez co swoim zastosowaniem wpisuje się w przemysł energegetyczny i ciepłowniczy.
Metium znajduje również zastosowanie w przemyśle produkcyjnym. Dzięki dokładnym geofonom możliwe jest wykrycie nieprawidłowości pracy urządzenia produkcyjnego np. znajdującego się na taśmie butelkowania napoi. Pracownik zarządzający urządzeniem będzie w posiadaniu bieżącej wiedzy na temat stanu technicznego maszyny co może pozwolić na przewidzenie problemów lub szybko wykryje awarię na taśmie butelkowania. Taka wiedza pozwala na usprawnienie procesu i wyeliminowanie strat finansowych zakładu wynikających z przerw produkcyjnych wynikających z uszkodzeń sprzętu.