System Metium pozwala na monitoring pracy poszczególnych komputerów (serwerów), usług w chmurze, stron WWW, maszyn wirtualnych i różnych komponentów IT i wyświetlaniu statusu każdego z nich na elektronicznej tablicy. Dodatkowo możesz także wyświetlać odczyty z podłączonych czujników jak np temperaturę, natężenie prądu i inne

System został tak opracowany, że pozwoli na monitoring zarówno zakładowemu informatykowi, właścicielowi jak i pracownikowi, który nie posiada wiedzy z zakresu IT.


Elektroniczna tablica z monitoringiem komputerów i serwerów

System w chmurze

Metium osadzone jest w chmurze co znaczy, że dostęp możliwy jest z dowolneggo urządzenia

Elektroniczna tablica

Stan urządzeń prezentowany jest na bieżąco na elektronicznych tablicach, które dzięki łączności bezprzewodowej, mogą być umieszczone w każdym miejscu, w którym jest to potrzebne (czy to biuro IT, sekretariat czy hala produkcyjna).

Wykres pracy

Wygląd elektronicznej tablicy został tak zaprojektowany, iż jednym rzutem oka jesteś w stanie nie tylko zidentyfikować problemy z działaniem urządzeń ale również za pomocą odpowieniego doboru kolorów i wykresów prześledzić działanie całego sprzętu z ostatnich 24h, bez potrzeby analizowania długich logów każdej z maszyn.

Powiadomienia i alarmy

System możesz samodzielnie skonfigurować - ustawić zakresy w taki sposób by awarie były komunikowane nie tylko na elektronicznej tablicy ale także by każdorazowe przekroczenie powodowało przesłanie maila lub SMSa.

"Mam pod opieką firmową sieć komputerową, której bieżący monitoring jest problematyczny. Muszę natychmiast wiedzieć jeśli nie działa któryś z serwerów lub komputerów, z którymi łączą się pracownicy, nie działają nasze usługi w chmurze czy też strona internetowa do składania zamówień jest niedostępna."

Marek Polkowski - właściciel niewielkiej firmy handlowo - usługowej

REKLAMA

Madar7 w chmurze

Elektroniczna tablica

Elektroniczna tablica

Monitor pracy urządzeń wyświetlany jest na elektronicznej tablicy, którą dzięki łączności bezprzewodowej można zawiesić w biurze, sekretariacie, na magazynie czy na hali produkcyjnej. Monitor pracy urządzeń wyświetlisz także na dowolnym komputerze, tablecie czy smarfonie. Jednym rzutem oka zidentyikujesz niedziałające urządzenia czy usługi IT, sprawdzisz z którymi jest problem, czy też prześledzisz pracę z ostatnich 24h.

Rozszerz funkcjonalność o czujniki

System Metium możesz dodatkowo rozbudować o oferowane czujniki parametrów ficzycznych. Dzięki temu poza monitoringiem IT na elektronicznej tablicy możesz także zobaczyć np. temperaturę panującą w serwerowni, w biurze, na zewnątrz, zależnie od umiejscownienia czujnika. Do systemu Metium można również podpiąć inne sensory jak np. natężenia prądu czy dwutlenku węgla (CO2). Dzięki temu, dzięki jednej, elektronicznej tablicy skontrolujesz działanie sprzętu i usług IT i środowiska pracy (temperatury czy poziomu dwutlenku węgla w pomieszczeniach).

Elektroniczna tablica z monitoringiem komputerów i serwerów
Elektroniczna tablica z monitoringiem komputerów i serwerów

Zgłoś żeby naprawić

Nie musisz być informatykiem by korzystać z Metium! Umieszczenie elektronicznej tablicy w firmie, w widocznym miejscu, pozwoli każdemu pracownikowi zgłosić problem służbom informatycznym.

Elektroniczna tablica z monitoringiem komputerów i serwerów

ZACHĘCAMY DO KONTAKTU

32 278 66 65

madar@madar.com.pl